نصیحت گوش کن جانا که از جان دوست تر دارند

نصیحت گوش کن جانا که از جان دوست تر دارند

جوانان سعادتمند پند پیر دانا را

این هم یک شعر تقدیم به شما جوانان ، بلکه مثل من نشوید

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٩


کتاب آموزش تجزیه و تحلیل سیستمها به روش SSADM

 کتاب آموزش تجزیه و تحلیل سیستمها به روش SSADM

http://gallery2.persiangig.ir/BOKV1_6.part1.rar

پارت 1 - 3 مگابایت

http://mehre86.persiangig.com/BOKV1_6.part2.rar

پارت 2 - 3 مگابایت

http://gallery1.persiangig.com/BOKV1_6.part3.rar

پارت 3 - 600 کیلوبایت

لطفا هر سه بخش را داونلود کنین و با WinRrar فایلها رو Unzip  کنین.

امید است به کار آید.

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٩
تگ ها : ssadm


آموزش UML

کتاب آموزش UML به زبان انگلیسی
این کتاب در حدود 714 صفحه دارد و در 2 قسمت براتون آپلودش کردم. هر دو فایل رو درون یک فولدر کپی کنین و فایل اجراییش رو اجرا کنین تا خودش به صورت خودکار برایتون Unzip کنه. این هم لینکاشون:

 NameSize 
 

مرجع کامل یو ام ال

   
[   ] Sybex_mastering_uml_with_rational_rose.part1.exe 2.2M  
[   ] Sybex_mastering_uml_with_rational_rose.part2.rar 2.1M  

انجام پروژه های دانشجویی
کتاب آموزشی UML
کتابی بسیار جامع و کامل
 

امید است به کار آید
به همت www.bitasoft.ir
مجری پروژه های نرم افزاری تحت وب و Windows Application
مجری تمامی پروژه ها و پایان نامه های دانشگاهی

 

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۸


آموزش ASP.NET

این هم یک E-book بسیار پرمحتوا در مورد آموزش ASP.NET
فقط کافیه که تمام فایلها رو داونلود کنین و توی یک فولدر بریزین و فایل اجراییش رو اجرا کنین. بع خودش فایل رو اکسترکت می کنه.

قالب فایل PDF هستش و باید برای استفاده از اون برنامه آکروبات ریدر رو رو سیستم نصب کرده باشین. 

حجم فایل لینک فایل
۲۰۰۹

Part 5-1 Learning ASP.NET

۲۰۰۹ Part 5-2 Learning ASP.NET
۲۰۰۹ Part 5-3 Learning ASP.NET
۲۰۰۹ Part 5-4 Learning ASP.NET
1944 Part 5-5 Learning ASP.NET
 آموزش ASP.NET

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٧


همه چیز در مورد انواع ماهی (فوائد ماهی)

ماهی ها اولِین مهره دارانِی هستند که در روِی زمی ن به وجود آمده اند.حدود 320 میلیون سال پِیش ، ِیعنِی زمانِی که عصر طلاِیِی ماهی ها به حساب می آمد و آبزِیان بهترِین و پِیشرفته ترِین موجودات زنده دنِیا را تشکِیل می دادند ، تراکم و گسترش ماهی ها دراوج خود قرار داشت .اولِین ماهیانی که در سطح زمی ن بوجود آمدند ماهی ها بدون آرواره بودند که فسِیلهاِی آنان در رسوبات دوره دونِین Devonian ِیافت می شوند.پس از آن در همی ن دوره ماهی ها آرواره دار اولِیه از جمله ماهی ها غضروفِی که در واقع اجداد اصلِی کوسه ماهِیان امروزِی هستند به وجود آمدند .در اواخر دوره دونِین ، ماهی ها استخوان دار اولِیه در روِی زمی ن ظاهر شدند .ماهی ها امروزِی انواع تکامل ِیافته اِی هستند که در طول اعصار ا ز تغِیِیرات تکاملِی اِین ماهی ها به وجود آمده اند .

از نظر تقسِیم بندِی جانورِی ، ماهی ها اولِین گروه مهره داران را تشکِیل می دهند .اِین جانوران عموما خونسرد و داراِی ستون فقرات ، برانشِی و باله می باشند که در آب زندگِی می کنند و اکسِیژن مورد نِیاز خود را از آن می گِیرند.البته در محِیط زِیست ماهی ها ، جانوران دِیگرِی مانند پستانداران آبزِی از قبِیل نهنگ آبِی، دلفِین ها و خزندگان مانند لاک پشت آبِی ، و نِیز انواع بِی مهرگان مانند صدفها ، می گوها و غِیره نِیز زندگِی می کنند که با ماهی ها کلا جزو آبزِیان قلمداد می شوند .علم مطالعه و شناسایی ماهی ها را ماهِی شناسِی ِیا اِیکتِیولوژِی Ichthyoiogy می گوِیند .

اگر چه زمان حاضر دِیگر عصر طلایی ماهی ها نِیست ، با وجود اِین امروز هم ماهی ها قسمت عمده مهره داران را بوجود می آورند.در حال حاضر بِیش از 20000گونه از انواع مختلف ماهِی در آب هاِی دنِیا زندگِی می کنند و برخِی از دانشمندان معتقدند که حدود 40 هزار گونه ماهِی دردنِیا وجود دارد .در مقاِیسه با تعداد گونه هاِی ماهی ها ، کل تعداد گونه هاِی شناخته شده پرندگان 8600عدد ، پستانداران 4500 عدد ، خزندگان 6000 عدد و دوزِیستان 2500 عدد می باشد .بنابراِین از 37600 گونه انواع مهره داران زنده شناخته شده در مجموع 6/42 درصد آنها را ماهی ها تشکِیل می دهند ، در صورتِی که پستانداران 12 درصد ، پرندگان 9/22 درصد خزندگان 16 درصد و دوزِیستان 6/6 درصد آنها را تشکِیل می دهند .

علاوه بر گسترش و تنوع گونه ها ، شکل و اندازه ماهی ها نِیز بسِیار متفاوت است .برخِی از انواع کوسه ماهی ها تا 21 متر طول و 25 تن وزن می رسند در صورتِی که برخِی از ماهی ها تزیینِی وقتِی طول آنها کمی بِیشتر از ِیک سانتِیمتر است بالغ می شوند ، ماهِی گوپِی کوتوله Mistchthys وقتِی به طول 12 می لِیمتر می رسد بالغ می گردد ، در حالِی که فِیل ماهِی درِیاِی خزر که تا وزن 1471 کِیلوگرم هم صِید شده است در 20 سالگِی بالغ می شود .

درحال حاضر بِیش از 71 درصد سطح زمی ن را آب تشکِیل می دهد ؛.ِیعنِی از 510 میلیون کِیلومتر مربع وسعت زمی ن حدود 361 میلیون کِیلومتر مربع آن را آب پوشانِیده است .از 149 میلیون کِیلومتر مربع خشکِی نِیز حدود 5/3 میلیون کِیلومتر مربع آن را آب هاِی داخلِی تشکِیل می دهند .درهمه اِین آبها ِیعنِی از آب هاِی بسِیار سرد اقِیانوس منجمد شمالِی با درجه حرارت زِیر انجماد تا چشمه هاِی آب گرم با حرارت حدود 40 درجه سانتِیگراد( چشمه هاِی آبگرم اطراف بندر عباس) ، و نِیز از آب هاِی شِیرِین بسِیار نرم تا آبهاِی شور که حتِی تخم مرغ در آنها شناور می گردد ماهی ها زندگِی می کنند .اِین جانوران همچنِین درغارهاِی تارِیک و اعماق بسِیار زِیاد اقِیانوسها که داراِی تارِیکِی مطلق و فشار بِیش از 1100 اتمسفر است زندگِی می کنند .حد ارتفاع شناخته شده زِیست ماهی ها از 5000 متر بالاِی سطح درِیا تا 11000 متر زِیر سطح درِیا متفاوت است .

تنوع ماهی ها :

ماهی ها از نظر زندگِی کردن در آب ،تنفس با برانشِی و حرکت با باله ها مشابه هم هستند ولِی از نظر شکل ظاهرِی ، ساختمان بدن ، اندازه و گسترش زمانِی و مکانِی به حدِی متنوع هستند که براِی شناسایی کلِی آن ها احتِیاج به طبقه بندِی خاصِی می باشد .تاکنون کوششهاِی زِیادِی براِی طبقه بندِی ماهی ها انجام شده و سبک و روش هاِی متفاوتِی توسط ماهِی شناسان ارائه گردِیده است .درطبقه بندِی ماهی ها ، معمولا آنهایی که به ِیکدِیگر شباهت دارند در ِیک گروه قرار گرفته و هر گروه نِیز تقسِیم بندِی هاِی دِیگرِی در داخل افراد خود دارند .

به طور کلِی ماهی ها زنده امروزِی را به سه گروه تقسِیم می کنند که عبارتنداز:

1- ماهی ها بدون آرواره ِیا Agnatha

2- ماهی ها غضروفِی ِیا Chondrichthys

3- ماهی ها استخوانِی ِیا Osteichthys

به طور کلِی ماهی ها در تقسِیمِ بندِی خود داراِی 3 کلاس (رده)، 6زِیر کلاس ، 44 راسته 40 زِیر راسته ، 251 خانواده و بِیش از 25000 گونه و زِیر گونه می باشند .

ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است که این اسید چرب می‌تواند کلسترول و تری گلیسیرید خون و فشار خون را کاهش دهد و امکان چسبندگی پلاکت‌ها را کم کند . ماهی همچنین غنی از پروتئین و ویتامین‌های گروه B بوده و فقیر از چربی اشباع( چربی مضر ) می‌باشد ، خوردن ماهی 3_2 بار در هفته به عنوان بخشی از یک برنامه غذایی سالم ، می‌تواند خطر بروز بیماری قلبی را به نصف رساند.

امروزه کپسولهایی به بازار آمده که حاوی روغن ماهی ( امگا _ 3) می‌باشد که برای از بین‌بردن التهابات‌مفاصل‌مخصوصاً از دهه 4 زندگی به بعد ، بسیار مورد نیاز می‌باشد و در صورت عدم مصرف ماهی ، می‌توان از این کپسول‌ها ، نیز استفاده کرد .

اطلاعات بیشتر: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C 

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٥


یک سری بازی جالب برای داونلود

Rise of Nations

 194MG

 Motocross  

 41MG

 Empires II

 46MG

 Mythology

 335MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 Americas Army

 651MG

 Tactical:OPS

 358MG

 Wolfenstein

 258MG

 Silent Hill3

 450MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 F-22 Light

 34MG

 Prince Persia

 49MG

 Morhuhn Kara

 34MG

 Bicycle Board

 18MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 Need for Speed

 5MG

 Fighters

 76MG

 Diablo

 52MG

4x4 Evolution

33.4MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dive!

 11MG

 Nibbles 3D

 10MG

 Tavish

 18MG

 Arcadrome

 3MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ducke Nukem

 6.74 MG

 Maddog

 2.75MG

 Blood

 5MG

 3D SAPPER

 5MG

  Dragon

  Size: 1.2 MG

 

  Snake

  Size: 3.64 MG

 

  Hear Harry

  Size: 4.93MG

 

  Dwarves

  Size: 4.66 MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dinomite

  Size: 2.1MG

 

  Tiptop

  Size: 2.73MG

 

  Chess

  Size: 3.9 MG

 

  Mummy

  Size: 2.8 MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Aqua-b

  Size: 3MG

 

  shooter

  Size: 1.5MG

 

  Collapse II

  Size: 3.13 MG

 

  Sea War

  Size: 10 MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bubble 3

  Size: 3.5MG

 

  Tetris

  Size: 2.66 MG

 

  Mahjong

  Size: 3.3 MG

 

  Pac Quest

  Size:4.41MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Digger

  Size: 5.77MG

 

  Bubble 1

  Size: 2.3 MG

 

  pac bomber

  Size: 1.33MG

 

  Tiny cars

  Size:8.5MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Big Money

  Size: 2.40MG

 

  Br- dwarve

  Size: 4.66 MG

 

  Jazz Ball

  Size: 4MG

 

  Fat Man

  Size:7.37MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ricochet

  Size: 8.1 MG

 

  Beetle Ju

  Size: 7.1 MG

 

  Billiards

  Size: 5.91MG

 

  crimsonland

  Size: 6.70MG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Sokoban

  Size: 2.4MG

 

  Snowy

  Size: 8.8MG

 

  Party good

  Size: 5.2 MG

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٤


گالری عکسهایی از خلیج همیشه فارس

The Persian Gulf, in the Southwest Asian region, is an extension of the Indian Ocean located between Iran and the Arabian Peninsula. Historically and commonly known as the Persian Gulf, this body of water is sometimes controversially referred to as the Arabian Gulf by certain Arab countries or simply The Gulf, although neither of the latter two terms are recognized internationally.

The Persian Gulf was a focus of the 1980-88 Iraq-Iran War, in which each side attacked the other's oil tankers. In 1991, the Persian Gulf again was the background for what was called the Persian Gulf War or the "Gulf War" when Iraq invaded Kuwait and was subsequently pushed back, despite the fact that this conflict was primarily a land conflict.

The Persian Gulf is rich with good fishing grounds, extensive coral reefs, and abundant pearl oysters, but its ecology has come under pressure from industrialisation, and in particular, repeated petroleum spillages during recent wars.

 

خلیج فارس یا خلیج پارس آبراهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه جزیره‌ عربستان قرار دارد. مساحت آن ۲۳۳٬۰۰۰ کیلومتر مربع است، و پس از خلیج مکزیک و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان بشمار می‌آید. خلیج فارس از شرق از طریق تنگه هرمز و دریای عمان به اقیانوس هند و دریای عرب راه دارد، و از غرب به دلتای‌ رودخانه‌ اروندرود، که حاصل پیوند دو رودخانهٔ دجله و فرات و پیوستن رود کارون به آن است، ختم می‌شود.

کشورهای ایران، عمان، عراق، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و بحرین در کناره خلیج فارس هستند. به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای مهم و راهبردی بشمار می‌آید.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Persian_Gulf

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢