یک سری کدهای آموزشی سی شارپ

بر گرفته از آدرس:

http://www.csharp-examples.net/examples/

ADO.NET

String Formatting

Files and Folders

XML

Reflection

Network and Sockets

Threading

Windows Forms

Windows Services

Printing

Arrays and Collections

Conversions

Other

 

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۸


بیماری کلیهکلیه هایتان را محکم بچسبید؛ فاجعه بیماری های کلیوی در راه است

بار بیماری های مسری در ایران فروکش کرده است. اما اوضاع بیماری های غیرواگیر، خراب است.

تاحدی که معاون درمان وزیر بهداشت گفته تا 30 سال آینده، نیاز ایران به تحت های دیالیز، 33 برابر می شود. دکتر حسن امامی رضوی گفته است: "با مسیری که جامعه و مردم پیش می روند، 30 سال آینده باید 100 هزار تخت دیالیز یعنی به اندازه تخت های بیمارستانی کنونی، تخت دیالیز داشته باشیم."

این درحالی است که اکنون سه هزار تخت دیالیز در ایران وجود دارد و البته هزار تخت کمتر از نیاز واقعی است.

امامی رضوی همچنین گفته است: "در حوزه درمان مجبور به پاسخگویی به بیماری های مردم هستیم، اما اگر پیشگیری از بیمار شدن توسط خود جامعه و دستگاه های مربوطه انجام نشود هزینه ها بالا می رود. به دلیل عدم تحرک، چاقی، استرس، سوء تغذیه و دیگر مسایلی که مربوط به تغییر شیوه و سبک زندگی است مردم مبتلا به دیابت و فشارخون می شوند. مردم باید سبک زندگی خود را تغییر داده و ورزش کنند و مصرف کربوهیدرات ها و چربی ها و کالری ها را کم کنند تا دیابت اتفاق نیفتد. متاسفانه، مردم خودشان را فراموش کرده اند و پس از اینکه بیمار شدند تازه به سراغ درمان و پیشگیری می روند."

چندی پیش اعلام شد میزان سرطان ها در ایران در دو سه سال گذشته، 5 برابر شده است. همچنین چاقی مثل خوره به جان کودکان و جوانان افتاده است. دیابتی هم رقم 10 میلیون نفری دارند. ایست قلبی هم اولین مرگ ایرانیان شناخته می شود. همه اینها نشان می دهد سبک زندگی ایرانی ها، از خورد و خوراک گرفته تا وزرش و تفریح و برنامه ریزی برای ساعات و روزها، مناسب با زندگی مدرن نیست. 

http://vista.ir/news/702587

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱


یادداشت سوزناک مهران مدیری درباره خسرو شکیبایی: در بهشت تئاتر کار خواهیم کرد!

برای بازی در پاورچین به او تلفن زدم. رفته خانه اش و نشستم به درد دل. در همه جای خانه بود. مجسمه اش ، عکس هایش ، نقاشی هایی که ازچهره او کشیده بودند .و نقطه درخشان کارنامه اش ، هامون . همه جا پر از او بود و او غمگین ، مثل کودکی بود که توسط خداوند تنبیه شده باشد . یک بغض نهفته در گلویش بود و نمی دانم چرا .

مهران مدیری در چلچراغ نوشت: روزی که او را شناختم و از اولین باری که او را دیدم، حالش خوب نبود. اصلا هیچ وقت حالش خوب نبود. منظورم بدحالی جسمانی اش نیست. احساس خوشبختی دورنی نداشت. از آن آدمهای غمگینی بود که ذاتا اندوه را در خود داشت. این در صدایش بود. در لحن گفتارش بود، در چشمانش بود و در حرکت دستانش . شاید با همین اندوه درون، احساس شادی داشت و با همین دلمشغولی ها درون ، خودش را زنده نگه می داشت.
 
دوست داشت تنها باشد. دوست داشت خلوت باشد . دیگران را به خود راه نمی داد . هرگز نفهمیدم چه چیزی خوشحالش می کند و چه زمانی حالش خوب است.
 
برای بازی در پاورچین به او تلفن زدم. رفته خانه اش و نشستم به درد دل. در همه جای خانه بود. مجسمه اش ، عکس هایش ، نقاشی هایی که ازچهره  او کشیده بودند .و نقطه درخشان کارنامه اش ، هامون . همه جا پر از او بود و او غمگین ، مثل کودکی بود که توسط خداوند تنبیه شده باشد . یک بغض نهفته در گلویش بود و نمی دانم چرا .
  
گفت که می آید و در پاورچین بازی می کند . فردا به محل فیلمبرداری ما آمد وحرف زدیم . می دانستم که نمی آید . حوصله نداشت . حقیقت را نمی گفت که دل من نشکند . حوصله نداشت و رفت.  نزدیک در خروجی برگشت ، مرا بوسید و گفت : " من همیشه یک بازی به تو بدهکارم. و رفت، برای همیشه رفت."
  
روزی  که برای خاکسپاری رفتم ، و هزاران نفر آمده بودند تا این پیکر غمگین را به خاک بسپارند و مردم فراوانی که دوستش داشتند و می گریستند . و مردم فراوان دیگری که آمده بودن با هنرمندان مورد علاقه شان عکس بگیرند و عده فراوان هنرمندانی که سعی داشتند به دیگران بفهمانند که ما بیشتر از شما  با ایشان دوست بودیم ، در این هییاهوی عظیم ، آخرین جمله او را دوباره شنیدم که می گفت :  "من همیشه یک بازی به تو بدهکارم ... مطمئنم در بهشت ، روزی با او کار خواهم کرد . احتمالا در یک تئاتر مشترک که انجا دیگر حوصله دارد ، حالش خوب است و  غمگین نیست .

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ٦:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱