چگونه یک Package درست کنیم ؟

در هنگام نصب کردن نرم افزار Acrobat دیده اید که در ایتدای نصب یک Package باز شده و نصب ادامه می یابد. در این قسمت طریقه ساختن یک Package را آموزش می دهم. در قسمت Run تایپ کنید iexpress و روی Ok کلیک کنید.

پنجره اول :
در پنجره باز شده حالت پیش فرض انتخاب شده Creat new self می باشد.

پنجره دوم :
در سه انتخاب موجود شما گزینه دوم را انتخاب کنید.

پنجره سوم :
در این قسمت شما باید یک عنوان برای Package خود انتخاب کنید . مثلا computerinfo

پنجره چهارم :
گزینه اول در حالت پیش فرض انتخاب شده.

پنجره پنجم :
در این قسمت این امکان را به شما می دهد که قبل از اجرا شدن و باز کردن Package یک پنجره جدید باز می شود و تا این پنجره را تایید نکنید کار ادامه پیدا نمی کند . برای نوشتن این پیغام می توانید متن خود را در Notepad نوشته و ذخیره کنید و با استفاده از دکمه Browse به برنامه مسیر متن نوشته شده را بدهید و در صورتی که تمایل به انجام این کار ندارید بگذارید برنامه در حالت پیش فرض بماند.

پنجره ششم :
با کلیک بر روی دکمه Add فایلهای مورد نیاز را انتخاب کنید.

پنجره هفتم :
حالتهای مختلف را بعد از اتمام کار برنامه نشان می دهد . به این صورت که مثلا وقتی شما Package را باز کردید فایلهای باز شده به چه صورت باشند که چهار انتخاب را به شما می دهد.

پنجره هشتم :
مانند پنجره پنجم هست ولی با این تفاوت که پنجره پنجم در ابتدای برنامه نمایش داده می شد ولی این پیغام در انتهای برنامه نمایش داده می شود.

پنجره نهم :
حالا باید مسیری را که می خواهید در آنجا Package را ذخیره کنید بدهید.

پنجره دهم :
سه گزینه موجود هست که حالاتی را در اختیار شما می گذارد که مثلا بعد از نصب برنامه سیستم Restart شود یا خیر . شما گزینه No restart را انتخاب کنید.

پنجره یازدهم :
گزینه Don`t save را انتخاب کنید.
با استفاده از این روش حجم Package ایجاد شده خیلی کمتر از حجم کل فایلهایتان قبل از ایجاد پکیج می باشد . برای Package کردن فایل ( مثلا فایلهایی را که برای نصب یک برنامه می باشند ) میتوانید از پنجره دوم گزینه زیر را انتخاب کنید.
Extract files and run an

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳
تگ ها :