جدید ترین ؛ مطلب در خصوص ترین‌های اینترنت !باهم مرور کنیم

اگر علاقمند به ترین ها دنیای مجازی هستید به شما توصیه می کنم که این قبل از جدید ترین ؛ مطلب در خصوص ترین‌های اینترنت !باهم مرور کنیماین گفتار مطالب قبلی که در وبلاگ فن آوری اطلاعات درج شده را بخوانید؛ ترین ها دنیای مجازی سرگرمی نیست؛ بلکه اطلاعات و آموزشی است که با سرویسها و تازه ها ی دنیای مجازی آشنا شویم پس می توانید

 سایت داوریزد : ترین های در حوزه فن آوری اطلاعات

نگاه : منتخب ترین ، خواندنی ترین و جالبترین !!!،  ترین ها دنیای مجازی اینترنت

را مرورو کنیم و بعد این مقاله را بخوانید

پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان

در حال حاضر پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان ، تقریباً ۱۶ برابر از اغلب اتصالات باند پهن موجود ، سریع تر است . حتماً فکر می کنید که احتمال باند پهن شما بسیار سریع است ، چون شما یک اتصال با سرعت Kbps ۵۱۲ دارید و دوستانتان از اتصال dial_up استفاده می کنند ! اما می توانید از اتصال پرسرعت تری نیز استفاده کنید . منظور ۱ یا ۲ مگابیت نیست بلکه بحث بر سر اتصالی با سرعت ۸ مگابیت است . در حال حاضر این سرعت ، سریع ترین اتصال ADSL در بازار بوده و همراه بسته Business Broadband Max محصول شرکت Easynet عرضه می شود . با استفاده از این اتصال ۸ مگابیتی می توانید متن نمایشنامه ها و اشعار شکسپیر را در کمتر از ۱ ثانیه دریافت کنید .

خطوط Adsl ، به اصطلاح خطوط پرسرعت اینترنت هستند که با استفاده از شبکه های موسوم به شبکه های مجازی این امکان را به کاربر می دهند که با استفاده از خطوط تلفن ثابت و بهره گیری از باند استفاده نشده خطوط تلفن ؛ از اینترنت بهره ببرند؛ بدون اینکه سیمی جدید نصب کنند؛ تلفنشان در هنگام کار با اینترنت اشغال شود و هزینه اضافه تلفن بپردازند در مورد ای دی اس ال قبلا گفتم می توانید مطالعه نمایید.

بزرگ ترین وب سایت

کاملا واضح است ؛ گوکل؛ شاید بگوید این وبسایت تک صفحه ای با گرافیک ساده بزرگترین وبسایت جهان است؛  با وجود پیشرفت روز افزون وب سایت ها ، باز هم هیچ سایتی از گوگل (Google) بزرگ تر نیست ! سایت گوگل با حدود ۴ میلیارد صفحه وب ،( آخرین آمار اعلام شده 8 میلیارد صفحه اینترنتی ) دارای بزرگ ترن ایندکس مرتباً به روز شده از وب سایت ها در میان تمامی موتورهای جست و جوی اینترنتی است . هر روز بیش از ۲۰۰ میلیون در خواست جست و جو و در ساعات پرترافیک حدود ۲ هزار درخواست در ثانیه به این سایت ارائه می شود . شرکت گوگل در آغاز کار خود در سال ۱۹۹۸ ، بسیار کوچک بود و فقط ۴ کارمند داشت اما اکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی کار در اختیار دارد . این سایت عظیم اکنون می تواند ادعا کند که بزرگ ترین سایت جهان است .

در موردتاریخچه گوگل مفصل در گفتارهای قبلی مطلب گفتم که حتمی دنبال کنید

»» تاریخچه گوگل Google ؛ پرسه ای درامروز گوگل با عکسهایی از شرکت گوگل (قسمت سوم(
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت دوم)
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت اول)

»» آشنایی با تاریخچه‌ی موتورهای جستجو و آنچه از موتور جستو. گوگل کمتر می‌دانیم

برترین کامپیوتر کیفی

کامپیوتر کیفی Toughbook محصول شرکت پاناسونیک (Panasonic) ، همچنان پدر کامپیوتر های کیفی است . طراحی قدرتمند آن از مخدوش شدن داده های ارزشمند جلوگیری می کند و به علاوه در برابر رطوبت ، آب ، ضربه و گرد و خاک مقاوم است . مدل CF_۱۸ فقط ۲ کیلو گرم وزن دارد و صفحه کلید آن ضد آب بوده و در عین حال به فشار دست نیز حساس است و به شخص امکان می دهد که حتی با دستان خیس یا دستکش نیز مکان نما را کنترل کند . این دستگاه شامل یک پردازنده ۹۰۰ مگاهرتزی ، یک هارددیسک ۴۰ گیگابیتی و نیز فناوری های Bluetooth و Wi_Fi است .

سریع ترین سرعت انتقال

برخی محققان در آمریکا توانسته اند یک فیلم DVD را در مدت ۲۰ ثانیه دریافت (download) کنند ؛ چیزی که فقط در آینده می تواند انتظار آن را داشت !

نام Los Alamos ممکن است یاد آور یک فیلم جنگی اسپانیایی باشد اما این آزمایشگاه منشا بسیاری از تحقیقات پیشگام در اینترنت است . اخیراً این لابراتوار ملی با همکاری محققان موسسه فناوری کالیفرنیا ، موسسه CERN در جنوا و مرکز Linear Accelerator در استانفورد موفق به شکست رکورد سرعت اینترنت شده اند ( سرعتی در حدود ۳۸/۲ گیگابیت در ثانیه ) . یک اتصال معمولی از طریق مردم و خط تلفن ، داده ها را با سرعتی کمتر از ۵۶ هزار بیت در ثانیه انتقال می دهد . اما با این سرعت جدید ، کاربران می توانند فیلم های DVD را به طور کامل در کمتر از ۲۰ ثانیه دریافت کنند .

ووچون فنگ (Wu_chun Feng) ، سرپرست گروه تحقیقاتی شبکه RADlANT در لابراتوار پردازش پیشرفته Los Alamos ، می گوید : « نکته قابل توجه در مورد این دستاورد جالب این است که به غیر از کارت های اترنت شرکت اینتل ، هیچ تجهیزات خاصی در آن به کار نرفته و جالب آنکه در شبکه محلی ، سرعت انتقال بیشتر بوده و در حدود ۷ گیگابیت در ثانیه است . » طبق پیش بینی وی ، طی چند سال آینده ، مشتریان می توانند برای استفاده از چنین سرعتی ، سخت افزار ، تجهیزات سیم کشی و نرم افزار مورد نیاز را خریداری کنند .

این گروه تحقیقات به جای یک اتصال درونی ویژه با عملکرد بالا که برای افراد عادی قابل استفاده نیست ، از یک کارت ۱۰ گیگابیتی شرکت اینتل و نرم افزار TCP لینوکس استفاده کرده است . نکته جالب این است که این گروه ، چنین سرعتی را از انتقال میان کامپیوتری به دست آورده اند ، نه از انتقال بین دو روتر ؛ یعنی درست همانگونه که افراد عادی از اینترنت استفاده می کنند .

خطرناک ترین ویروس

میلیاردها دلار خسارت وارد شده از سوی ویروس My Doom در تاریخ ثبت شده است .

My Doom مخرب ترین ویروسی است که تاکنون وجود داشته و حدود ۴۰ میلیارد دلار خسارت در سراسر جهان به بار آورده است .

طبق گفته کارشناسان My Doom.A ، و جانشین آن My Doom.B در اوج فعالیت خود ۳۰ درصد ترافیک پست الکترونیکی اینترنت را به خود اختصاص دادند و بالاترین میزان آلودگی به ویروس را به نام خود ثبت کردند .

خسارات مالی فراوان ناشی از گسترش این ویروس ، بیشتر شامل هزینه های بازیابی و ارتقای نرم افزارها می شود . بر اثر این آلودگی ، کاربران خانگی ، دانشگاه ها و شرکت های تجاری در سراسر جهان با ترافیک شدید ، اختلال در خدمات پست الکترونیکی و تاخیر در دریافت ها و انتقالات online روبه رو شدند .

My Doom با سرعت گسترش بسیار بالا ، از ویروس Sobig که ۳۷ میلیارد دلار خسارت ایجاد کرده بود ، پیشی گرفت و به عنوان خطرناک ترین ویروس شناخته شد .

پرترافیک ترین روز

کریسمس سال گذشته ، پرترافیک ترین دوره اینترنت از ابتدای ظهور آن تاکنون بوده است .

طبق آمار موسسه تبادلات اینترنتی لندن (LlNX) که وظیفه کنترل بیش از ۹۰ درصد ترافیک اینترنت را بر عهده دارد ، استفاده از اینترنت در کریسمس ۲۰۰۳ نسبت به سال قبل ، ۵۰ درصد افزایش داشته است . داده هایی که در روز کریسمس از LlNX عبور کرده اند بیش از ۲۲ گیگابیت در ثانیه بوده است .

برترین اتصال Wi_Fi

سازمان فضایی سوئد (SSC) که سیستم های فضایی را طراحی ، راه اندازی و پیاده سازی می کند ، در جولای سال ۲۰۰۳ ، فناوری Wi_Fi را وارد مرحله جدیدی کرد ؛ بدین ترتیب که از طریق یک پیوند بی سیم باند پهن ، اطلاعات را در فاصله ای بالغ بر ۳۱۰ کیلومتر انتقال داد .

این پیوند ، میان یک بالن جوی در شمال سوئیس و یک ایستگاه در نزدیکی آن ایجاد شده بود . در روی این بالن ، آنتنی قرار داشت که با یک تقویت کننده قوی ، یک دوربین و یک سرور مرتبط بود . داده هایی از قبیل شرایط محیطی و وضعیت هوا توسط این بالن به ایستگاه ارسال می شد .

این اطلاعات در طیف ۴/۲ گیگاهرتز ، میان بالن و ایستگاه ، انتقال یافته و شدت سیگنال ها به طور ثابت حدود dBm ۶۸- بود . پاسخ دو طرفه به درخواست Ping در فاصله ۳۰ کیلومتری ، حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی ثانیه طول می کشید .

این بالن تا ارتفاع ۷/۲۹ کیلومتری اوج گرفت و به صورت مداوم به این سو و آن سو حرکت کرد تا سرانجام پس از طی ۳۱۵ کیلومتر ، در شمال فنلاند به زمین نشست .

مرتفع ترین کافی نت

یک شخص برای اتصال روستای خود به اینترنت ، به اورست رفت . در ۲۹ می سال ۲۰۰۳ ، ۵۰ سال پس از صعود دو کوهنورد به قله اورست ، یکی از بومیان هیمالیا تصمیم گرفت تا در یک اردوگاه مستقر در ارتفاع ۱۷۴۰۰ فوتی ، بر بلندترین قله جهان یک کافی نت ایجاد کند .

علاوه بر هوای بسیار سرد و کولاک ، هیچ جریان برق یا لوله کشی نیز در آنجا وجود ندارد و حتی یک ساختمان ثابت نیز در آنجا دیده نمی شود .

این کافی نت در یک انبار موقتی با دیوار سنگی ایجاد شده و با یک چادر پوشیده شده است . کافه Everest lnternet اتکار Tesring Gyalzen Sherpa بود و با حمایت یاهو ، بیش از ۵۰ هزار کوهنوردی که سالانهاز منطقه اوریست بازدید می کنند ، می توانند به آن دسترسی یابند . این کار علاوه بر آنکه موجب می شد ، افراد بتوانند با خانواده خود در تماس باشند ، به آنها امکان می داد در مواقع اضطراری کمک بطلبند یا وضعیت هوا را بررسی کنند . این کافی نت به وسیله روستائیان محلی نیز مورد استفاده قرار گرفته و آنها را به دنیای خارج متصل می کند . به علت سرمای بیش از حد و این موضوع که کافی نت روی توده های یخ قرار داشت و هر سال چند اینچ جابه جا می شد ، آن را به یک ساختمان موقت منتقل کردند .

Gyalzen ، پیش از این یک کافی نت در ارتفاع ۱۱۲۸۰ فوتی روستای Namcheدر مسیر صعود به اورست ایجاد کرده است . وی با استفاده از پیوندهای ماهواره ای به پایتخت کشور نپال ، امکان دسترسی به اینترنت را برای افراد محلی و خارجی فراهم کرده است . یک سال پس از آنکه تنها خط تلفن Namche قطع شد ، وی یک تلفن ۴۸ خطه راه اندازی کرد تا از طریق آن ارتباط با داخل و خارج از روستا ممکن شود . متاسفانه دولت به ‌آنها اجازه نداد تا با بقیه کشور ارتباط برقرار کنند و این کافی نت اکنون فقط میان و باقی جهان ، ارتباط برقرار کند .

قدرتمندترین کامپیوتر جهان

دانشمندان انگلیسی ، بزرگ ترین کامپیوتر شخصی مجازی را ساخته اند که معادل ۲۰ هزار کامپیوتر دسک تاپ قدرت دارد . این دانشمندان ، کامپیوتر مجازی جدید را قدرتمندترین کامپیوتر جهان نامیده اند . لیست قدرتمندترین کامپیوترهای جهان در TOP۵۰۰ Progect(http://www.top۵۰۰.org) قرار دارد .

دکتر پیتر هابسون که بر روی پروژه Gridpp ، نسخه پیشرفته تر SETI@home project کار می کند ، می گوید : « با موفقیت طرح SETI@home ، برخی افراد تصمیم گرفتند تا از قدرت پردازش بسیار بالای آن استفاده کنند . از این رو Gridpp ، راه اندازی شد و اکنون در حال فعالیت است . » دسته بندی ابرکامپیوتر ها بسیار دشوار است ، اما قدرت پردازش Gridpp معادل ۲۰ هزار کامپیوتر دسک تاپ پنتیوم پیشرفته است ؛ به گونه ای که گویی همه آنها با هم یک کامپیوتر هستند . وی می گوید : « ما زمان زیادی را صرف ایجاد این کامپیوتر عظیم کردیم . طرح Gridpp ، قدرت پردازش فیزیکی بسیاری دارد . »

عجیب ترین غذای اینترنتی

زمانی که افراد گرسنه می شوند ؛ پیتزا سفارش می دهند . اما آرمن میوز ترجیح می دهد گوشت یک فرد زنده را بخورد ! هیچ چیزی تعجب آورتر از آن نیست که پس از ملاقات با شخصی در اینترنت ، او را بخورید ! این همان کاری بود که آرمن میوز ۴۲ ساله انجام داد . وی با یک متخصص کامپیوتر ۴۳ ساله که در برلین زندگی می کرد ، از طریق اینترنت آشنا شد و پس از آن به عنوان « آدم خوار رو تنبرگ » ( شهری که در آن زندگی می کرد ) لقب گرفت . میوز می گوید : « افراد بسیاری وجود دارند که در محافل اینترنتی به دنبال شرکت در اعمال آدم خواری هستند . »

میوز در اظهارات خود در دادگاه گفت که وی تکه های قربانیان خود را در فریزر نگهدار می کرد . وی در دسامبر ۲۰۰۲ دستگیر شد .

بیشترین حملات دیجیتالی

تعداد حملات دیجیتالی آشکار رو به افزایش است و سال گذشته میزان آنها از همیشه بیشتر بوده است . طبق اظهارات موسسه mi۲g در لندن ، در ۲۵ می ۲۰۰۳ ، رکورد حملات دیجیتالی آشکار در طول سال ، با رقم ۸۷۹۰۳ شکسته شد .

مدیر اجرایی این موسسه می گوید : « فعالیت های تجاری online امریکا و انگلیس مورد حملات شدیدی قرار گرفته است . برخی از این حملات به جنگ عراق و مبارزه با تروریسم مربوط بوده و برخی دیگر نیز برای سرگرمی انجام می شود . » تا پایان سال ۲۰۰۳ تعداد ۱۹۶۷۱۳ حمله دیجیتالی به وسیله این موسسه گزارش شد .

بیشترین پیام تسلیت

افراد بی شماری از سراسر جهان به مناسبت درگذشت ملکه دیانا (Diana) پیام های تسلیت ارسال کردند .

پس از مرگ پرنسس دیانا در سال ۱۹۹۷ ، موجی بی سابقه از احساسات شدت گرفت . در آن دوران آغازین اینترنت ، این واکنش بسیار عجیب به نظر می رسید . وب سایت های جدیدی از انگلستان گرفته تا ایالت یوتا در امریکا ، به وجود آمدند و از بازدیدکنندگان دعوت کردند تا پیام تسلیت خود را ابراز کنند . صفحه رسمی یادبود سایت سلطنتی بریتانیا در سپتامبر ۱۹۹۷ ، به وسیله ۵۸۰ هزار نفر امضا شد و رکورد بیشترین پیام تسلیت online را به دست آورد .

بزرگ ترین خرید online

اگر قصد دارید یک هواپیما بخرید ، فقط یک راه برای این کار وجود دارد : خرید online !

در اکتبر سال ۱۹۹۹ ، مارک کوبن مدیر اجرایی یاهو ۴۰ میلیون دلار پول داشت و نمی دانست با آن پول چه کاری انجام دهد . وی تصمیم گرفت تا یک هواپیمای جت بخرد ! وی با خرید این هواپیما از شرکت Gulfstream Aerospace موجب شد بزرگ ترین خرید online توسط یاهو صورت گیرد .

پس از این معامله سخنگوی Gulfstream شرکت شرح داد که چگونه این شرکت ، تحقیقات گسترده ای را انجام داده و سرانجام دریافته است که فروش این هواپیمای جت ، بزرگ ترین معامله اینترنتی تا کنون بوده است .

بزرگ ترین جایزه

چگونه ممکن است شرط بندی شخصی به یک رویای باور نکردنی ۱۵۰۰۰۰۰ دلار تبدیل شود ! در ۱۸ جولای ۲۰۰۳ ، شرکت در یک بازی اینترنتی ، زندگی جیم را برای همیشه تغییر داد و وی را صاحب بزرگ ترین جایزه اینترنتی در طول تاریخ کرد : مبلغ ۱۶۸۳۵۲۴ دلار .

جیم به مدت یک سال مشغول بازی بود . در آن روز مبلغ ۱۰۰ دلار واریز کرد و حدود۲۰ دقیقه بازی کرده بود . وی که ۵۳ سال سن دارد ، حدود ۱۱ سال در راه آهن کار کرده و حدود ۱۳ سال نیز در سازمان اصلاحات اشتغال داشته است .

ترین های دیگر  در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات

در گفتار تحت عنوان "" سایت داوریزد : ترین های در حوزه فن آوری اطلاعات ""  هم می توانید در مورد مطالب زیر اطلاعات مختصر کسب کنید

بزرگترین سایت خرید و فروش آنلاین؛ گرانترین سایت اینترنت بزرگترین سرویس دهنده وایرلس اینترنت دنیا؛ رکورد جریمه به خاطر اداره کردن یک سایت سریع ترین ارسال اطلاعات بر روی اینترنت  ؛ اولین اسپم ارسالی در جهان  ؛ اولین ایمیل دنیا  ؛  مخترع وب سایت ؛ سریعترین زمان فروش یک دستگاه بازی کامپیوتری  ؛  گرانترین بازی کامپیوتری Shenmue ؛ پربهاترین شرکت کامپیوتری جهان  ؛ کوچکترین کامپیوتر شخصی دنیا، سریعترین کامپیوتر جهان؛  پر فروش ترین بازی کامپیوتری, اولین ماوس کامپیوتر ؛ اولین میکروپروسسور دنیا؛ بیشترین پیام تسلیت؛ قوی ترین امواج رادیویی و مخابراتی, پیچیده ترین مغز مصنوعی اولین روبات دنیا و سخنی در مورد کتاب رکوردها جهان

در گفتار  تحت عناونین ""نگاه : منتخب ترین ، خواندنی ترین و جالبترین !!!،  ترین ها دنیای مجازی اینترنت

"" می توانید مطالب زیر مطلع شوید "

کوچکترین روبات  ؛ بزرگترین موتور جستجو  ؛ بزرگترین کتابفروشی آنلاین  ؛گران ترین نام اینترنتی ؛ بیشترین صرفه جویی انجام شده در مصرف کاغذ از طریق اینترنت  ؛ بیشترین سوالات پرسیده شده به  صورت آنلاین ؛ بیشترین سوالات پرسیده شده به صورت آنلاین  ؛ سریع ترین رشد یک شرکت اینترنتی  ؛ اولین اخبار گوی مجازی  ؛ بیشترین دامنه در اینترنت  ؛ بزرگترین ارایه دهنده پست الکترونیک  ؛ بزرگترین کافی نت  بخوانید

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۸
تگ ها :