مقابله با تصاویر ؛ آگهی ها ناخواسته موسوم به پاپ آپ pop-up

هر کسی که دارای کامپیوتر بوده و اتصالی هم به اینترنت دارد ، از شر تصاویر و مقابله با تصاویر ؛ آگهی ها ناخواسته  موسوم به پاپ آپ pop-up و آگهی افزار Adware   جاسوس افزار  Spyware ( قسمت اول) آگهی های ناخواسته که بدان pop-up میگویند در امان نخواهد بود. اگر تا کنون با این مشکل در گیر نبوده اید،باید خود را برای مبارزه با آن آماده نمایید. موضوع این نیست که فقط چند آگهی ناخواسته حریم خصوصی شما را اشغال کنند بلکه بعضی از این آگهی ها حاوی تصاویر مستهجن هستند که در محیط خانگی و با بودن بچه ها میتواند شما را به سمت خاموش کردن کامپیوتر یا قطع کردن اینترنت بکشاند که نهایتا جلوی مصرف عادی شما از کامپیوتر گرفته میشود.

انگل های تبلیغاتی میتوانند به حدی آزار دهنده شوند که اعصابتان در هم ریخته شود و اینکه میخواهند بزور آگهی را بخورد آدم بدهند، مصیبت آور است. در این رابطه نوعی برنامه وجود دارد که اصطلاحا بدان Spyware  میگویند که در واقع نوعی ویروس از خانواده اسب تروا است که میخواهد بفهمد علایق شما در اینترنت چیست. باور کنید که به احتمال 99 در صد، همین آلان که این مطلب را میخوانید، کامپیوترتان آلوده این برنامه هاست. باور ندارید ، اینجا تا کامپیوتر شما آن لاین بررسی شود. البته اکثر آنها خطر جدی محسوب نمیشوند.

خطر حمله تبلیغاتی آنست که صفحاتی باز شده و بزور به ما آگهی بدهند، اینکه شما وارد صفحه ای شوید و آگهی را در رابطه با صفحه تحت مطالعه ببینید، قیمتی است که بابت دیدن صفحه میپردازید ولی وقتی کارتان با صفحه تمام شد، آگهی هم باید تمام شود. اما اینجاست که آگهی ها شما را دنبال میکنند.

بیایید با هم راههای دفاعی برای مبارزه با آگهی های pop-up را برسی کنیم.

اگر با این واژه ها آشنا شوید، مقاله را بهتر درک خواهید کرد.

برای بررسی اینکه کامپیوترتان چقدر آلوده است به این آدرس مراجعه کنید اینجا کلیک کنید

pop-up

نرم افزارهای پاپ آپ pop-upفحات برازری هستند که روی صفحه مانیتور باز میشوند تا اطلاعاتی را به شما بدهند یا از شما بگیرند . مانند وقتی که file-open را در word میزنید.

Adware  

نرم افزارهای آگهی نامه یا Adware  برنامه هایی که با اجازه یا بدون اجازه شما برایتان آگهی در صفحه کامپیوتر نشان میدهند.

Spyware

نرم افزار های جاسوس افزار اسپم ویر ، Spyware برنامه های جاسوسی که ردتان را در وب گردی و اینترنت میگیرند و عادات شما را از طریق سرزدن به سایتها میفهمد.

Foistware

نرم افزارهای  جاسوسی جیب بر!  Foistware برنامه های جیب بری که کار spyware را انجام میدهد و معمولا بدون اجازه و آگاهی شما در کامپیوتر نصب میشوند.

toptext

نرم افزارهای خاص toptext تکنیک خاصی که کلمات بخصوصی از هر صفحه وب را به شکلی به لینک مجهز میکنند که به سایت خودشان بروید.

Mousetrapping  

نرم افزار تله موشی ؛ نرم افزار جاسوس افزار و آگهی نامه Mousetrapping  تله موشی است که اگر وارد صفحه وب آن شوید، راه خروج و برگشت ندارد.

pop-under

آگهی نامه  pop-under مانند pop-up است اما زیر صفحه برازرتان میرود.

interstatials

آگهی نامه الحاقی interstatials  آگهی که شما بعد از زدن لینک اما قبل از صفحه بعدی ، میبینید.

transitionals

آگهی نامه  transitionals نوعی آگهی که در صفحه ای جداگانه بین دو صفحه مطلب اجرا میشود.

superstitials

superstitials  آگهی که جدای از صفحه وب پیج و در سطح مقطع شیشه مانیتور اجرا میشود و مانند بک انیمیشن صفحه را (از یک نقطه به کل) میپوشاند.

دفاع عمومی

ابتدا اجازه دهید یک راه عمومی که اکثر افراد در بدو برخورد با مشکل فوق استفاده میکنند را پیشنهاد کنم. در این راه باید تنظیم اجرای javascript و ActiveX را در برازر کامپیوتر خود خاموش کنید. اما شاید تمام این آگهی های ناخواسته بد نباشند یا بعبارتی بعضی از این pop up ها بدردتان بخورد. در واقع استفاده از این روش مثل پاک کردن صورت مسئله است و شاید در کوتاه مدت بدرد بخورد اما در بلند مدت چندان مناسب جلوه نمیکند.

سد کننده

اگر به موتور های جستجو مانند Google مراجعه کرده و عبارت Pop UP stopper را جستجو کنید ، آنقدر مرجع پیش رویتان باز میشود که شاید خسته شوید! پس چندان سخت نیست تا برنامهایی برای حل این مشکل پبدا کنید.

اگر میدانید که این پاپ آپها از کدام سایت ها می آیند و میخواهید جلوی آنها را بگیرید برنامه Pow را از آدرس زیر بردارید:

POW-مجانی-پاپ آپ گیراینجا کلیک کنید

توجه کنید که این برنامه فقط جلوی آگهی سایتهایی را میگیرد که شما با آنها مواجه شوید. اگر با پاپ آپ هایی مواجه شدید که میخواهید جلویش گرفته شود، باید آنرا به لیست این برنامه اضافه کنید. اگر تصمیمتان عوض شد، آنرا از لیست بردارید.

سدکننده دوم

اگر میخواهید کلا جلوی پاپ آپ ها را بگیرید، یک برنامه خوب بنام pop-up stopper از PanicWare کارتان را ساده میکند. نمونه مجانی این برنامه را میتوانید از آدرس زیر برداشت کنید.

POP-Up Stoppers-مجانی-پاپ آپ گیراینجا کلیک کنید

یک برنامه مجانی دیگر بنام EMSfree Surfer mxII  است که میتوانید از آدرس زیر بردارید.در آدرس زیر میتوانید برنامه های بیشتری پیدا کنید.

http://www.webattack.com/freeware/misctools/fwpopblock.shtml

 

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩
تگ ها :