شکایت کارمندان مایکروسافت؛

شکایت ارمندان مایکروسافت؛ گوگل و ادعا درمورد eBay  و رازمو فقیت و افشای راز سایتها

دولت آمریکا "گوگل"رابرای گرفتن اطلاعات درخواستی‌اش تحت فشار قرار داده‌است

خبرگزاری جمهوری اسلامی : یک قاضی فدرال آمریکا دستور داده که صاحبان موتور شکایت ارمندان مایکروسافت؛ گوگل و ادعا درمورد eBay  و رازمو فقیت و افشای راز سایتها جستجوگر اینترنتی گوگل، برخی اطلاعات از جمله  ۵۰هزار آدرس اینترنتی را در اختیار دولت آمریکا قرار دهند.

به گزارش "بی بی‌سی"، اما قاضی با این درخواست مخالفت کرده است و از گوگل خواسته تا لیستی از جستجوهای مردم در اینترنت را تسلیم کند.

وزارت دادگستری آمریکا برای کمک به جلوگیری از دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی در اینترنت، خواسته بود که به جستجوهای مردم در اینترنت، دسترسی پیدا کند.

قاضی فدرال گفت:ملاحظات درباره حفظ حقوق خصوصی مردم سبب شد که او با بخشی از درخواست‌های وزارت دادگستری آمریکا مخالفت کند.

نیکول یانگ، وکیل گوگل می‌گوید: اینکه تصمیم قاضی در حقیقت پیام صریحی درباره رعایت حقوق خصوصی مردم می‌فرستد امیدوارکننده است.

وی می‌افزاید:" حکم قاضی به این معنی است که نه دولت و نه هیچ کسی اختیار تام دارد که هر وقت اراده کند بتواند از شرکت‌های کامپیوتری اطلاعات درخواستی را بگیرد."
دولت آمریکا درخواست اولیه خود را تعدیل کرده و از بالقوه میلیون ها آدرس اینترنتی تقاضای خود را به گرفتن  ۵۰هزار آدرس اینترنتی و حدود پنج هزار مورد جستجو، محدود کرده بود.

این ماجرا سبب شده که توجهات به مسئله اطلاعات شخصی که در اختیار شرکت های کامپیوتری است جلب شود.

سه رقیب دیگر گوگل یعنی "یاهو"، " "AOLو "ام-اس-ان" نیز احضاریه دادگاه در این مورد را پذیرفته اند.

منبع : تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ۸۵/۰۱/۰۵

علمی. گوگل. آمریکا.

گوگل ، eBay را هم شکست می دهد

 شرکت گوگل در تلاش است با راه اندازی سامانه ای جدید برای خرید و فروش های اینترنتی بر روی موتورجست وجوی خود از بزرگ ترین حراجی آنلاین دنیا موسوم به eBay و بخش فروش اینترنتی اجناس به نام PayPal پیشی بگیرد.

این سیستم جدید به کاربران امکان خواهد داد تا با رفتن به بخش فروش اینترنتی اجناس موتور جست وجوی گوگل ، پس از فروش اجناس خود بسیار ساده تر از گذشته پول خود را دریافت کنند.

تاجران و بازرگانان بزرگ که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کنند با استفاده از بخش به آسانی خواهند توانست اجناس خریداری شده از سوی کاربران در نقاط مختلف دنیا را تایید و پول آنها را دریافت کنند.

تحلیلگران فناوری بر این باورند، این سامانه جدید تا مدتی دیگر از بخش پرداخت هزینه در پایگاه اینترنتی eBay که PayPal نام دارد سبقت گرفته و شرکت های صاحب نامی نظیر San Jose را از دور رقابت خارج خواهدکرد.

شنبه 20 اسفند ماه 1384 

 

کارمندان مایکروسافت خواستار اخراج روسای خود شدند

 شبکه فن آوری اطلاعات ایران،  خبرگزاری سلام :جمعی از کارمندان مایکروسافت که یک وبلاگ گروهی ناشناس را اداره می کنند، خواستار کناره گیری و اخراج جمعی از روسای درجه اول مایکروسافت و از جمله استیو بالمر و جیم الچین شدند. این امر پس از آن اتفاق می افتد که اعلام شد کدنویسی اشتباه وبرخی مشکلات دیگر عرضه ویندوز ویستا را تا سال 2007 به تاخیر انداخته است.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران، از خبرگزاری سلام، یکی از نویسندگان وبلاگ Mini-Microsoft که اسم مستعار Who da'Punk را برای خود انتخاب کرده در مطلبی با عنوان "Vista 2007. Fire the leadership now!" خواستار کناره گیری برخی روسای مایکروسافت شده که از نظر وی بی کفایت هستند. این مطلب با استقبال مواجه شده وتاکنون 325 نظر در پایین آن درج شده است.

در بخشی از نوشته این فرد آمده است: ما نمی توانیم سیستم عاملمان را عرضه کنیم. این یک شوخی نیست. اگر برخی تصمیمات اساسی را اتخاذ نکنیم کار مایکروسافت تمام است... بالمر یکی از کسانی است که در این مورد مسئول است. کار او هم رو به پایان است.

مقامات مایکروسافت هنوز نسبت به این اظهارات عکس العملی نشان نداده اند.

منبع :شبکه فن آوری اطلاعات ایران، از خبرگزاری سلام

یکشنبه,6 فروردین 1385

گوگل راز موفقیت‌‏های گذشته خود را فاش کرد

جام جم آنلاین - بعد از آنکه یکی از مدیران ارشد مالی گوگل اعلام کرد که این شرکت دیگر قادر به ادامه روند پرموفقیت گذشته نخواهد بود ، ارزش سهام این شرکت 7.1 درصد کاهش یافت.

به گفته مقامات این شرکت ، رشد گذشته این شرکت تا حدودی حاصل یک پروژه 18 ماهه بود که برای بهینه سازی فناوری تبلیغات آنلاین پی ریزی شده بود.

به عقیده کارشناسان ، گوگل از این پس با محدودیتی شدید در ارتقا و بهینه سازی کلی خدمات رو به رو خواهد بود.

به نوشته سایت فن آوری اطلاعات ایران اولین خبرها در این مورد باعث شد که ارزش سهام گوگل تا 13 درصد کاهش یابد اما این رقم تدریجا به 7.1 درصد کاهش یافت.

گفتنی است ، افت ارزش سهام این شرکت به دنبال گزارش تحلیل‌‏گران مبنی بر این که درآمد گوگل پایین‌‏تر از ارقام پیش بینی‌‏ شده است، روی داد.

منبع : جام جم آنلاین

یکشنبه 14 اسفند ماه 1384   21:27

  
نویسنده : ali gooliof ; ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩
تگ ها :