چگونه از فرزندانمان در اینترنت محافظت کنیم؟

شبکه جهانی اینترنت حجم بالایی از کاربران را در خود جای داده است و در این بین، عده ای همواره در پی شکار موقعیت برای سو استفاده از دیگران هستند. نگرانی والدین برای استفاده نادرست فرزندانشان از اینترنت همواره وجود داشته و این نگرانی بی مورد هم نیست.

 اینترنت دارای ابعاد و جنبه‌های بسیار مفیدی است که می‌تواند برای کودکان و نوجوانان بسیار مفید باشد اما در عین حال همواره خطراتی نیز این افراد را تهدید می کند. آموزش مناسب بهترین روش برای مقابله با مشکلات است و همواره پیشگیری بهترین راه حل بوده است. با شناساندن ابعاد مختلف اینترنت به فرزندانتان و بالا بردن سطح آگاهی آنها می توانید از بروز مشکلات جدی در فضای مجازی جلوگیری کنید. آنها را در زمان استفاده از اینترنت زیر نظر داشته باشید و فعالیت های آنها را کنترل کنید.

 1. با آگاهی دادن به فرزندانتان می توانید از سو استفاده های احتمالی در محیط وب جلوگیری کنید. برای قدم اول دلایل نگرانی خود را برای آنها شرح دهید و به آنها بفهمانید که مورد اعتماد تان هستند و افراد غریبه ای که به واسطه استفاده از اینترنت در ارتبط با آنها قرار می گیرند، دلیل اصلی نگرانی شما هستند.

 2. از فرزندانتان بخواهید که اطلاعات شخصی و خصوصی خود و اعضای خانواده را در اختیار دیگران قرار ندهند و به آنها تفهیم کنید که در شرایطی که افراد ناشناس آدرس منزل، شماره تلفن، اسم مدرسه و مسیری را که برای رسیدن به منزل طی می‌کنند را در اختیار داشته باشند، چه خطراتی احتمالی در کمینشان خواهد بود. شما با آموزش صحیح فرزندانتان در شرایطی که آنها بپذیرند با افراد غریبه ارتباط برقرار نکنند و اطلاعات خود را در اختیارشان قرار ندهند گام مهمی را در جهت حفظ آنها برداشته اید. به آن‌ها یادآوری کنید هنگامی یک فرد غریبه به هر صورتی سعی کرد با آن‌ها تماس برقرار کند و یا اطلاعات خاصی را از آن‌ها درخواست کرد، حتماً شما را در جریان بگذارند.

 3. به آنها گوشزد کنید که تحت هیچ شرایطی رمزهای عبور خود را در اختیار سایرین، حتی دوستان صمیمی خود قرار ندهند. استفاده درست از Twitter را به عنوان یک محیط عمومی که اطلاعات را در تمام دنیا منتشر می کند به آنها آموزش دهید و بگویید که مواظب باشند از آن همانند یک روزنامه دیواری یا تابلو اعلانات مدرسه استفاده نکنند.

ادامه مطلب در وب سایت اصلی: http://www.negahbaan.com/article/2009/dec/288

/ 1 نظر / 11 بازدید
payar

salam mashala faghat bazdidet kame bia to sitam tabligh bede sitam ba 4000 ta bazdid dar rooz ast terkoonnde bia tabligh bede ok she www.bia2in.com