چگونگی حفاظت اطلاعات در برابر خطرات فیزیکی

هر قدر هم که به امنیت کامپیوتر خود اهمیت بدهید و نرم افزارهای امنیتی مثل آنتی ویروس، دیوار آتش و... خریداری و نصب کرده باشید، باز هم اطلاعات شما آسیب پذیر و در معرض خطر هستند. نرم افزارهای امنیتی شما را در برابر «خطرات دیجیتالی» محافظت می کنند، اما این کافی نیست. گروه دیگری از مشکلات که اطلاعات را تهدید می کنند، «خطرات فیزیکی» نامیده می شوند. مثل آسیب دیدن و گم یا دزدیده شدن وسایلی که اطلاعات را در آنها نگهداری می کنیم. علاوه بر این عواملی چون، افزایش یا کاهش در ولتاژ یا آمپراژ برق و یا اتفاقات ساده ای مثل ریختن چای روی وسایل دیجیتالی، نیز در همین گروه طبقه بندی می شوند.

 سارا مدیر یک شرکت مهم است. روزی سارا هنگام بازگشت به خانه متوجه صداهای مشکوکی می شود. وی به اتاق کامپیوترها می رود و متوجه می شود که یکی از کامپیوترها باز شده و هارد (حافظه) آن برداشته شده، اما بعلت ورود سارا، دزد وقت نکرده کامپیوتر دوم را باز کند.
خوشبختانه روی کامپیوتر اول اطلاعات مهمی نبوده است. اما روی کامپیوتر دوم تمام رمزها و همچنین نام شرکای تجاری شرکت سارا وجود دارد. سارا برای جلوگیری از دزدی برای بار دوم از نامزدش هادی می خواهد که وی را راهنمایی کند. هادی آشنایی زیادی با مبحث امنیت اطلاعات دارد.

ادامه مطلب در : http://www.negahbaan.com/article/2009/dec/285

/ 0 نظر / 12 بازدید