جدید ترین ؛ مطلب در خصوص ترین‌های اینترنت !باهم مرور کنیم

اگر علاقمند به ترین ها دنیای مجازی هستید به شما توصیه می کنم که این قبل از جدید ترین ؛ مطلب در خصوص ترین‌های اینترنت !باهم مرور کنیماین گفتار مطالب قبلی که در وبلاگ فن آوری اطلاعات درج شده را بخوانید؛ ترین ها دنیای مجازی سرگرمی نیست؛ بلکه اطلاعات و آموزشی است که با سرویسها و تازه ها ی دنیای مجازی آشنا شویم پس می توانید

 سایت داوریزد : ترین های در حوزه فن آوری اطلاعات

نگاه : منتخب ترین ، خواندنی ترین و جالبترین !!!،  ترین ها دنیای مجازی اینترنت

را مرورو کنیم و بعد این مقاله را بخوانید

پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان

در حال حاضر پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان ، تقریباً ۱۶ برابر از اغلب اتصالات باند پهن موجود ، سریع تر است . حتماً فکر می کنید که احتمال باند پهن شما بسیار سریع است ، چون شما یک اتصال با سرعت Kbps ۵۱۲ دارید و دوستانتان از اتصال dial_up استفاده می کنند ! اما می توانید از اتصال پرسرعت تری نیز استفاده کنید . منظور ۱ یا ۲ مگابیت نیست بلکه بحث بر سر اتصالی با سرعت ۸ مگابیت است . در حال حاضر این سرعت ، سریع ترین اتصال ADSL در بازار بوده و همراه بسته Business Broadband Max محصول شرکت Easynet عرضه می شود . با استفاده از این اتصال ۸ مگابیتی می توانید متن نمایشنامه ها و اشعار شکسپیر را در کمتر از ۱ ثانیه دریافت کنید .

خطوط Adsl ، به اصطلاح خطوط پرسرعت اینترنت هستند که با استفاده از شبکه های موسوم به شبکه های مجازی این امکان را به کاربر می دهند که با استفاده از خطوط تلفن ثابت و بهره گیری از باند استفاده نشده خطوط تلفن ؛ از اینترنت بهره ببرند؛ بدون اینکه سیمی جدید نصب کنند؛ تلفنشان در هنگام کار با اینترنت اشغال شود و هزینه اضافه تلفن بپردازند در مورد ای دی اس ال قبلا گفتم می توانید مطالعه نمایید.

بزرگ ترین وب سایت

کاملا واضح است ؛ گوکل؛ شاید بگوید این وبسایت تک صفحه ای با گرافیک ساده بزرگترین وبسایت جهان است؛  با وجود پیشرفت روز افزون وب سایت ها ، باز هم هیچ سایتی از گوگل (Google) بزرگ تر نیست ! سایت گوگل با حدود ۴ میلیارد صفحه وب ،( آخرین آمار اعلام شده 8 میلیارد صفحه اینترنتی ) دارای بزرگ ترن ایندکس مرتباً به روز شده از وب سایت ها در میان تمامی موتورهای جست و جوی اینترنتی است . هر روز بیش از ۲۰۰ میلیون در خواست جست و جو و در ساعات پرترافیک حدود ۲ هزار درخواست در ثانیه به این سایت ارائه می شود . شرکت گوگل در آغاز کار خود در سال ۱۹۹۸ ، بسیار کوچک بود و فقط ۴ کارمند داشت اما اکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی کار در اختیار دارد . این سایت عظیم اکنون می تواند ادعا کند که بزرگ ترین سایت جهان است .

در موردتاریخچه گوگل مفصل در گفتارهای قبلی مطلب گفتم که حتمی دنبال کنید

»» تاریخچه گوگل Google ؛ پرسه ای درامروز گوگل با عکسهایی از شرکت گوگل (قسمت سوم(
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت دوم)
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت اول)

»» آشنایی با تاریخچه‌ی موتورهای جستجو و آنچه از موتور جستو. گوگل کمتر می‌دانیم

برترین کامپیوتر کیفی

کامپیوتر کیفی Toughbook محصول شرکت پاناسونیک (Panasonic) ، همچنان پدر کامپیوتر های کیفی است . طراحی قدرتمند آن از مخدوش شدن داده های ارزشمند جلوگیری می کند و به علاوه در برابر رطوبت ، آب ، ضربه و گرد و خاک مقاوم است . مدل CF_۱۸ فقط ۲ کیلو گرم وزن دارد و صفحه کلید آن ضد آب بوده و در عین حال به فشار دست نیز حساس است و به شخص امکان می دهد که حتی با دستان خیس یا دستکش نیز مکان نما را کنترل کند . این دستگاه شامل یک پردازنده ۹۰۰ مگاهرتزی ، یک هارددیسک ۴۰ گیگابیتی و نیز فناوری های Bluetooth و Wi_Fi است .

سریع ترین سرعت انتقال

برخی محققان در آمریکا توانسته اند یک فیلمDVD را در مدت ۲۰ ثانیه دریافت (download) کنند ؛ چیزی که فقط در آینده می تواند انتظار آن را داشت !

نام Los Alamos ممکن است یاد آور یک فیلم جنگی اسپانیایی باشد اما این آزمایشگاه منشا بسیاری از تحقیقات پیشگام در اینترنت است . اخیراً این لابراتوار ملی با همکاری محققان موسسه فناوری کالیفرنیا ، موسسهCERN در جنوا و مرکز Linear Accelerator در استانفورد موفق به شکست رکورد سرعت اینترنت شده اند ( سرعتی در حدود ۳۸/۲ گیگابیت در ثانیه ) . یک اتصال معمولی از طریق مردم و خط تلفن ، داده ها را با سرعتی کمتر از ۵۶ هزار بیت در ثانیه انتقال می دهد . اما با این سرعت جدید ، کاربران می توانند فیلم هایDVD را به طور کامل در کمتر از ۲۰ ثانیه دریافت کنند .

ووچون فنگ (Wu_chun Feng) ، سرپرست گروه تحقیقاتی شبکه RADlANT در لابراتوار پردازش پیشرفته Los Alamos ، می گوید : « نکته قابل توجه در مورد این دستاورد جالب این است که به غیر از کارت های اترنت شرکت اینتل ، هیچ تجهیزات خاصی در آن به کار نرفته و جالب آنکه در شبکه محلی ، سرعت انتقال بیشتر بوده و در حدود ۷ گیگابیت در ثانیه است . » طبق پیش بینی وی ، طی چند سال آینده ، مشتریان می توانند برای استفاده از چنین سرعتی ، سخت افزار ، تجهیزات سیم کشی و نرم افزار مورد نیاز را خریداری کنند .

این گروه تحقیقات به جای یک اتصال درونی ویژه با عملکرد بالا که برای افراد عادی قابل استفاده نیست ، از یک کارت ۱۰ گیگابیتی شرکت اینتل و نرم افزار TCP لینوکس استفاده کرده است . نکته جالب این است که این گروه ، چنین سرعتی را از انتقال میان کامپیوتری به دست آورده اند ، نه از انتقال بین دو روتر ؛ یعنی درست همانگونه که افراد عادی از اینترنت استفاده می کنند .

خطرناک ترین ویروس

میلیاردها دلار خسارت وارد شده از سوی ویروس My Doom در تاریخ ثبت شده است .

My Doom مخرب ترین ویروسی است که تاکنون وجود داشته و حدود ۴۰ میلیارد دلار خسارت در سراسر جهان به بار آورده است .

طبق گفته کارشناسان My Doom.A ، و جانشین آن My Doom.B در اوج فعالیت خود ۳۰ درصد ترافیک پست الکترونیکی اینترنت را به خود اختصاص دادند و بالاترین میزان آلودگی به ویروس را به نام خود ثبت کردند .

خسارات مالی فراوان ناشی از گسترش این ویروس ، بیشتر شامل هزینه های بازیابی و ارتقای نرم افزارها می شود . بر اثر این آلودگی ، کاربران خانگی ، دانشگاه ها و شرکت های تجاری در سراسر جهان با ترافیک شدید ، اختلال در خدمات پست الکترونیکی و تاخیر در دریافت ها و انتقالات online روبه رو شدند .

My Doom با سرعت گسترش بسیار بالا ، از ویروس Sobig که ۳۷ میلیارد دلار خسارت ایجاد کرده بود ، پیشی گرفت و به عنوان خطرناک ترین ویروس شناخته شد .

پرترافیک ترین روز

کریسمس سال گذشته ، پرترافیک ترین دوره اینترنت از ابتدای ظهور آن تاکنون بوده است .

طبق آمار موسسه تبادلات اینترنتی لندن (LlNX) که وظیفه کنترل بیش از ۹۰ درصد ترافیک اینترنت را بر عهده دارد ، استفاده از اینترنت در کریسمس ۲۰۰۳ نسبت به سال قبل ، ۵۰ درصد افزایش داشته است . داده هایی که در روز کریسمس از LlNX عبور کرده اند بیش از ۲۲ گیگابیت در ثانیه بوده است .

برترین اتصال Wi_Fi

سازمان فضایی سوئد (SSC) که سیستم های فضایی را طراحی ، راه اندازی و پیاده سازی می کند ، در جولای سال ۲۰۰۳ ، فناوری Wi_Fi را وارد مرحله جدیدی کرد ؛ بدین ترتیب که از طریق یک پیوند بی سیم باند پهن ، اطلاعات را در فاصله ای بالغ بر ۳۱۰ کیلومتر انتقال داد .

این پیوند ، میان یک بالن جوی در شمال سوئیس و یک ایستگاه در نزدیکی آن ایجاد شده بود . در روی این بالن ، آنتنی قرار داشت که با یک تقویت کننده قوی ، یک دوربین و یک سرور مرتبط بود . داده هایی از قبیل شرایط محیطی و وضعیت هوا توسط این بالن به ایستگاه ارسال می شد .

این اطلاعات در طیف ۴/۲ گیگاهرتز ، میان بالن و ایستگاه ، انتقال یافته و شدت سیگنال ها به طور ثابت حدود dBm ۶۸- بود . پاسخ دو طرفه به درخواست Ping در فاصله ۳۰ کیلومتری ، حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی ثانیه طول می کشید .

این بالن تا ارتفاع ۷/۲۹ کیلومتری اوج گرفت و به صورت مداوم به این سو و آن سو حرکت کرد تا سرانجام پس از طی ۳۱۵ کیلومتر ، در شمال فنلاند به زمین نشست .

مرتفع ترین کافی نت

یک شخص برای اتصال روستای خود به اینترنت ، به اورست رفت . در ۲۹ می سال ۲۰۰۳ ، ۵۰ سال پس از صعود دو کوهنورد به قله اورست ، یکی از بومیان هیمالیا تصمیم گرفت تا در یک اردوگاه مستقر در ارتفاع ۱۷۴۰۰ فوتی ، بر بلندترین قله جهان یک کافی نت ایجاد کند .

علاوه بر هوای بسیار سرد و کولاک ، هیچ جریان برق یا لوله کشی نیز در آنجا وجود ندارد و حتی یک ساختمان ثابت نیز در آنجا دیده نمی شود .

این کافی نت در یک انبار موقتی با دیوار سنگی ایجاد شده و با یک چادر پوشیده شده است . کافه Everest lnternet اتکار Tesring Gyalzen Sherpa بود و با حمایت یاهو ، بیش از ۵۰ هزار کوهنوردی که سالانهاز منطقه اوریست بازدید می کنند ، می توانند به آن دسترسی یابند . این کار علاوه بر آنکه موجب می شد ، افراد بتوانند با خانواده خود در تماس باشند ، به آنها امکان می داد در مواقع اضطراری کمک بطلبند یا وضعیت هوا را بررسی کنند . این کافی نت به وسیله روستائیان محلی نیز مورد استفاده قرار گرفته و آنها را به دنیای خارج متصل می کند . به علت سرمای بیش از حد و این موضوع که کافی نت روی توده های یخ قرار داشت و هر سال چند اینچ جابه جا می شد ، آن را به یک ساختمان موقت منتقل کردند .

Gyalzen ، پیش از این یک کافی نت در ارتفاع ۱۱۲۸۰ فوتی روستای Namcheدر مسیر صعود به اورست ایجاد کرده است . وی با استفاده از پیوندهای ماهواره ای به پایتخت کشور نپال ، امکان دسترسی به اینترنت را برای افراد محلی و خارجی فراهم کرده است . یک سال پس از آنکه تنها خط تلفن Namche قطع شد ، وی یک تلفن ۴۸ خطه راه اندازی کرد تا از طریق آن ارتباط با داخل و خارج از روستا ممکن شود . متاسفانه دولت به ‌آنها اجازه نداد تا با بقیه کشور ارتباط برقرار کنند و این کافی نت اکنون فقط میان و باقی جهان ، ارتباط برقرار کند .

قدرتمندترین کامپیوتر جهان

دانشمندان انگلیسی ، بزرگ ترین کامپیوتر شخصی مجازی را ساخته اند که معادل ۲۰ هزار کامپیوتر دسک تاپ قدرت دارد . این دانشمندان ، کامپیوتر مجازی جدید را قدرتمندترین کامپیوتر جهان نامیده اند . لیست قدرتمندترین کامپیوترهای جهان در TOP۵۰۰ Progect(http://www.top۵۰۰.org) قرار دارد .

دکتر پیتر هابسون که بر روی پروژه Gridpp ، نسخه پیشرفته تر SETI@home project کار می کند ، می گوید : « با موفقیت طرح SETI@home ، برخی افراد تصمیم گرفتند تا از قدرت پردازش بسیار بالای آن استفاده کنند . از این رو

/ 0 نظر / 4 بازدید