بیماری کلیهکلیه هایتان را محکم بچسبید؛ فاجعه بیماری های کلیوی در راه است

بار بیماری های مسری در ایران فروکش کرده است. اما اوضاع بیماری های غیرواگیر، خراب است.

تاحدی که معاون درمان وزیر بهداشت گفته تا 30 سال آینده، نیاز ایران به تحت های دیالیز، 33 برابر می شود. دکتر حسن امامی رضوی گفته است: "با مسیری که جامعه و مردم پیش می روند، 30 سال آینده باید 100 هزار تخت دیالیز یعنی به اندازه تخت های بیمارستانی کنونی، تخت دیالیز داشته باشیم."

این درحالی است که اکنون سه هزار تخت دیالیز در ایران وجود دارد و البته هزار تخت کمتر از نیاز واقعی است.

امامی رضوی همچنین گفته است: "در حوزه درمان مجبور به پاسخگویی به بیماری های مردم هستیم، اما اگر پیشگیری از بیمار شدن توسط خود جامعه و دستگاه های مربوطه انجام نشود هزینه ها بالا می رود. به دلیل عدم تحرک، چاقی، استرس، سوء تغذیه و دیگر مسایلی که مربوط به تغییر شیوه و سبک زندگی است مردم مبتلا به دیابت و فشارخون می شوند. مردم باید سبک زندگی خود را تغییر داده و ورزش کنند و مصرف کربوهیدرات ها و چربی ها و کالری ها را کم کنند تا دیابت اتفاق نیفتد. متاسفانه، مردم خودشان را فراموش کرده اند و پس از اینکه بیمار شدند تازه به سراغ درمان و پیشگیری می روند."

چندی پیش اعلام شد میزان سرطان ها در ایران در دو سه سال گذشته، 5 برابر شده است. همچنین چاقی مثل خوره به جان کودکان و جوانان افتاده است. دیابتی هم رقم 10 میلیون نفری دارند. ایست قلبی هم اولین مرگ ایرانیان شناخته می شود. همه اینها نشان می دهد سبک زندگی ایرانی ها، از خورد و خوراک گرفته تا وزرش و تفریح و برنامه ریزی برای ساعات و روزها، مناسب با زندگی مدرن نیست. 

http://vista.ir/news/702587

/ 2 نظر / 14 بازدید
آزاد

سلام دوست گرامی ، با یک مطلب جدید به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم یک سری بزنید . پیروز باشید http://blog.cheshmehregi.com

آزاد

سلام دوست گرامی ، امیدوارم حالتان خوب باشد ، بنده یک بخشی را راه اندازی کردم تا بتوانم با دوستان وبلاگ نویس تبادل لینک داشته باشم . شما می توانید به اینجا مراجعه کنید : http://directory.cheshmehregi.com/ و بعد از قرار دادن لینک وبلاگ چشمه ریگی در وبلاگ خود ، لینک وبلاگ خود را ثبت کنید. لینک وبلاگ شما ، همراه با عکسی از وبلاگ شما در لیست "لینک های تبادلی" به نمایش در می آید. پیروز باشید